Masáž lávovými kameny

Je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Je velký rozdíl ve kvalitě (složení) lávových kamenů na trhu.

Proto používáme lávové kameny, které se vyznačují prvotřídní kvalitou a poskytnou masírovanému nejlepší požitek z masáže. Obsahují vysoký podíl „vulkanického skla“ (nejdůležitější složka kamene) – důležitého nosiče tepla oproti běžně prodávaným lávovým kamenům. Tyto kameny  mají mimořádně silnou magnetickou energetickou vibraci: 20-1000KHz a pulsaci v dlani 2280KHz. Díky tomu akumulují velké množství teplo což umožní intenzivnější a delší zážitek a účinek z difuzního vyzařovaného tepla do organizmu.  

Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle (čakry) na naše energetické cesty (meridiány), které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či při zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a Vy se cítíte unavení, podráždění, vyčerpaní a nemocní. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů a znovu obnovit tok energie v těle.

Účinek masáže lávovými kameny

  • Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti, otoků a regeneraci tkání. Posiluje lymfatický systém a  imunitní systém a má vliv celulitidu. Otevírají se kožní póry- detoxikuje se organizmus.
  • Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
  • Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích.
  • Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na psychiku, zklidnění, uvolnění. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou neustále pod tlakem, ve stresu.
  • Horké kameny se používají přímo k samotné masáži, kdy se energie akumulovaná v lávových kamenech rovnoměrně přenáší po těle klienta.
  • Masáž horkými lávovými kameny je zároveň obohacena i o prvky klasické masáže. Tato masáž je relaxační, antistresová a harmonizující.